Bieszczdy Zimą

Spędź ferie zimowe w Kolejowym Smolniku. Zobacz Bieszczady zimą!

Bieszczady Zimą

Bieszczady Zimą

Bieszczady to góry przepiękne przez cały rok. Bieszczady zimą nabierają jednak szczególnego uroku. Zagubione pośród ośnieżonych szczytów gór pasma Połonin, Beskidu, Wysokiego Działu wioski zapewniają wspaniały relaks. Zimową porą stają się one mniej gwarne niż latem i jesienią. Kuszą spokojem, majestatem zimowych gór. Zapraszają na zimowe wędrówki na Tarnicę, Połoninę Wetlińską, Połoninę Caryńską, Smerek. Kuszą urokiem skutych lodem Jeziorek Duszatyńskich. Zalew Soliński nabiera zupełnie innego, zimowego uroku. Liczne drogi stokowe, czy ośnieżone leśne ścieżki stają się miejscem do biegowych tras narciarskich. W tej zimowej, białej szacie przepięknie prezentuje się cerkiew w Łopience czy rezerwat Sine Wiry wraz z Jeziorkiem Szmaragdowym. Wycieczka na górskie szczyty pozwala przy mroźnej, zimowej pogodzie zobaczyć w oddali majestatycznie wznoszące się ponad horyzontem szczyty Beskidów i Tatr. W samym zaś Smolniku i Komańczy podwoje otwierają dla Państwa cerkwie. Można też odwiedzić Klasztor w Komańczy – miejsce pobytu po internowaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Bieszczadzka Kolej Leśna

Niezapomnianych wrażeń zapewni Państwu przejażdżka Bieszczadzką Kolejką Leśną na Przełęcz Balnica. W trakcie przejażdzki zobaczysz Bieszczady zimą. Obsługa pociągu serwuje Państwu przepyszną zimową herbatę. Dwugodzinna podróż pociągiem, często prowadzonym jedynym czynnym w Polsce parowozem Kp4 zapewnia Państwu możliwość podziwiania dziewiczego krajobrazu gór. Pociąg wspinający się na wysokość 704 metrów nad poziomem morza, wijący się wokół dumnie wznoszących się szczytów Matragony, z sapiącym parowozem jest nie lada atrakcją. Nie tylko dla miłośników kolei.
A po zimowym dniu na szlaku wspaniale smakuje szklanka grzanego wina kosztowana u „Pawła Nie Całkiem Świętego”, w „Siekierezadzie” czy przy palącej się kozie w Kolejowym Smolniku.

Smolnik zimą

Dla chętnych zimowych wrażeń nastrojowe wycieczki przez ośnieżony Smolnik zapewniają kuligi, które możemy dla Państwa zamówić w lokalnym biurze podróży.
Zapraszamy Państwa serdecznie! Kolejowy Smolnik to miejsce, które powstało z miłości do Bieszczad i kolei. Zapewniamy Państwu zimowy relaks w komfortowych pokojach i nastrojową świetlicą urządzoną w klimacie dawnej kolei. Eksponujemy kilkaset artefaktów związanych ze światem stalowych szlaków, dymu i pary. Ściany naszego domu zdobią zabytkowe tablice parowozów, wagonów, zabytkowych lokomotyw trakcji spalinowej i elektrycznej. Kolekcja starych rozkładów jazdy, odznak służbowych, latarń naftowych czy urządzeń sterowania ruchem kolejowym, mających przeważnie pona 100 lat zapewni Państwu niezapomniany klimat zimowego – i nie tylko – wypoczynku. Zewnętrzna ekspozycja taboru kolejowego o szerokości toru 600 mm i 241 mm (kolej lilipucia), wystawionych na urządzonych przez nas miniaturowych kolejowych stacyjka, możliwość odbycia przejazdu drezyną ręczną po naszej posesji, z pewnością przysporzy Państwu dodatkowych wrażeń.
Bieszczady Zimą

Zapraszamy do Kolejowego Smolnika

Całości dopełniają pyszne śniadania zimowe serwowane przez nieocenioną Agnieszkę, współwłaścicielkę Kolejowego Smolnika i towarzyszącą jej Basię pozwolą Państwu na wspaniałe rozpoczęcie każdego dnia. Dla chętnych możemy dostarczyć do naszego domu obiadokolacje.
Szanowni Państwo! Czekamy na Państwa! Przyjeżdżajcie Państwo do Kolejowego Smolnika. Nasze drzwi stoją przed Państwem otworem,

Jak zarezerwować nocleg w Kolejowym Smolniku?

Rezerwacja możliwa przez stronę internetową w zakładce kontakt lub telefonicznie pod numerem +48 601 311 677

Zarezerwuj pokój już dziś!